Titulní obrázek

Nejlevnější vůz - Renault Thalia

Začátkem roku se čekalo od všech prodejců zdražení kvůli DPH. Ovšem Renault má trošku jinou taktiku. Model Thalia se vedení rozhodlo zlevnit o deset tisíc korun. Vůz nyní tedy stojí 139 900 korun.

Standardní výbava základní Thalie pojmenované Authentique má dva airbagy a sklopnou druhou řadu sedadel. Druhý stupeň Expression nabízí už alespoň posilovač řízení, dálkově ovládané centrální zamykání, palubní počítač informující třeba o spotřebě paliva nebo výškově stavitelné sedadlo řidiče a volant. Stojí o 27 tisíc víc.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Klimatizaci, rádio, nebo dokonce litá kola přináší až vrcholná výbava malého sedanu pojmenovaná Privilege. Ta už ale přijde i po zlevnění na 189 900 Kč. Thalia se v Česku nabízí s jediným motorem - benzinovým čtyřválcem s objemem 1,2 l a nejvyšším výkonem 55 kW.

Malý sedan od Renaultu má aktuálně na českém trhu nových aut jediného přímého konkurenta - Chevrolet Aveo. Kromě Thalie snížil Renault na historické minimum i cenu většího sedanu Fluence, který se prodává už od 224 900 Kč a konkuruje Škodě Rapid.

S novým rokem se nabídka Renaultu na českém trhu výrazně zredukovala. Některé modely jako kombík Clio Grandtour nebo malé MPV Grand Modus skončily, protože čekají na nástupce. Další auta značka z palety na českém trhu vyřadila, protože o ně nebyl zájem. Jde například o sportovní verze malých vozů Twingo RS a Clio RS, kupé-kabriolety Wind a Mégane CC nebo velký sedan Latitude. Zmizela i levná verze Méganu dovážená z Turecka a označovaná Generation. Nově se do Česka dovážejí pouze Mégany ze španělské Palencie.

Renault se loni na českém trhu potýkal s propadem zájmu o své vozy. Renault si v žebříčku značek pohoršil ze čtvrtého na páté místo. V Evropě na tom byl Renault ještě hůř, tady jeho propad za stejné období činil přibližně 22 procent.