Titulní obrázek

Hennessey udělalo neřízenou střelu z Camara ZL1

Z rychlého Camara ZL1 udělali neřízenou střelu, vůz má totiž přes tisíc koní! Chevrolet Camaro ZL1 používá stejný, 6,2 litrový motor, jako Cadillac CTS-V, měli to u Hennessey docela snadné. Použili osvědčené triky, díky kterým dokážou výkon motoru vyhnat přes tisíc koní.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Naštěstí dokážou nabídnout i trochu civilnější zvýšení výkonu, první stupeň HPE650 si sáhne na 658 koní. Jen pro připomenutí, standardní Camaro ZL1 disponuje výkonem rovných 580 koní. Odvážnější piloti můžou sáhnout po HPE700, u kterého se díky nové klikové hřídeli a nové hlavě válců vyklubal výkon 707 koní při 6300 ot./min. V pořadí třetí výkonový stupeň HPE800 má především díky dvojici turbodmychadel výkon 800 koní. 

Nikoho nepřekvapí označení HPE1000 a výkon, který je 1021 koní. Úprava se neobešla bez ještě výkonnějších turbodmychadel, kovaných pístů, kované ojnice a bylo potřeba sáhnout i na palivový systém. Vyjmenovávat ale všechno, co u Hennessey vyměnili, by bylo opravdu na dlouho. Na úpravy je záruka 1 rok / 12 000 mil, na cenu se musíte zeptat přímo u Hennessey.