Titulní obrázek

Chevrolet Spin se bude líbit zákazníkům na všech trzích

Automobilka Chevrolet představila nový model Spin jen půl roku po premiéře Chevroletu Cobalt. Novinka, kompaktní MPV, je odvozena právě od levného sedanu Cobalt. Spin se nyní vyrábí v brazilské továrně General Motors v São Paulu.

Design se podle automobilky bude líbit zákazníkům na všech trzích, kde se Spin bude prodávat. Rozvor náprav je totožný s Cobaltem – dlouhý je 2.620 mm. Přídi dominuje typická rozdělená maska, na celé karoserii se najdou mnohé prvky podobné těm z Cobaltu. Také vnitřek je povědomý – z levného sedanu pochází například panel kombinující analogové a digitální přístroje, volant nebo výdechy ventilace. Společnost nabízí MPV v pětimístné a sedmimístné verzi. V případě sedmimístné konfigurace zavazadelník pojme 162 litrů zavazadel, v případě pětimístné pak 710 litrů. Pokud jsou obě dvě zadní řady sedadel sklopeny, vejde se do Spinu až 1.668 litrů bagáže.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Motor bude v nabídce jeden – čtyřválec 1,8 Econo.Flex, který může spalovat benzin nebo etanol. V případě natankování benzinu agregát nabízí 79 kW při 6200 min-1 a 161 Nm při 3200 min-1, v případě natankování etanolu pak 81 kW a 168 Nm. Jednotka může být kombinována s pětistupňovým manuálem, nebo příplatkovým šestistupňovým automatem.

O jízdních vlastnostech auta prozatím jen víme, že je Spin komfortní a navzdory vyššímu těžišti stabilní. V Brazílii bude Spin dostupný ve dvou provedeních. Základní verze LT disponuje klimatizací, posilovačem řízení, duálními airbagy, elektrickým stahováním oken, výškově nastavitelným sedadlem řidiče a 15palcovými ocelovými koly. Za příplatek je rádio s CD/MP3 přehrávačem, palubní počítač, tempomat nebo hliníková kola. LTZ oproti základní variantě přidává třetí řadu sedadel, střešní ližiny, palubní počítač nebo parkovací senzory.