Titulní obrázek

Chevrolet Impala

Chevrolet již zveřejnil ceny desáté generace modelu Impala pro americký trh. Bohužel, prozatím není potvzeno, že se novinka bude prodávat i v Evropě. Základní verze v USA přijde na 27.535 dolarů (cca 540.000 korun).

Paleta pohonných jednotek pro severoamerický trh v současnosti nabízí čtyřválec 2,5 L DOHC (145 kW a 253 Nm) a vidlicový šestiválec o objemu 3,6 l s výkonem 226 kW a točivým momentem 358 Nm. Později nabídku rozšíří základní čtyřválec 2,4 Ecotec (134 kW a 233 Nm) doplněný o systém eAssist. Ten tvoří kompaktní elektromotor plnící zároveň úlohu generátoru a startéru, elektřina se uchovává v lithium-iontovém akumulátoru. Všechny jednotky jsou kombinovány se šestistupňovým automatem. Základní verze s 2,5litrovým motorem v USA přijde na 27.535 dolarů (cca 540.000 korun) včetně poplatku za přepravu.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Šestiválec je dostupný až s vyšší výbavou LT, v tomto případě stojí 30.760 dolarů (zhruba 603.000 korun). V závislosti na stupni výbavy (celkem jsou v nabídce tři) bude Impala disponovat diodovými světly pro denní svícení, zábavním systémem Chevrolet MyLink s 4,2palcovou dotykovou obrazovkou, adaptivním tempomatem s funkcí stop & go, systémem automatického brzdění, varováním před kolizí s vozidly v mrtvém úhlu či varováním před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu. Automatické brzdění a adaptivní tempomat s funkcí stop & go byly u vozu značky Chevrolet použity vůbec poprvé.

Impala je dlouhá 5.113 mm, široká 1.854 mm a vysoká 1.496 mm, rozvor náprav je dlouhý 2.837 mm. Automobil má poháněná přední kola, platformu sdílí s Cadillacem XTS nebo již nevyráběným Saabem 9-5. Je tedy vlastně prodlouženým Opelem Insignia. O výrobu auta se postarají závody Oshawa v kanadském Ontariu a Detroit-Hamtramck v americkém Michiganu. První zákazníci se vozu dočkají na jaře příštího roku. Desátá generace Impaly bude navazovat na úspěšného předchůdce.